+1-800-870-4611 outreach@mkp.org

NWTA

חווית הלוחם החדש (NWTA) נתפסת בעיני אלפים כהזדמנות ההתפתחות האישית בעוצמתית ביותר שחוו שאי פעם.

ה- NWTA היא חווית חניכה מודרנית שבמרכזה עומדת בחינה עצמית. ההסתכלות פנימה היא חיונית עבור ההתפתחות של גבר בוגר ובריא בחברה שלנו, ללא תלות בגילו. "מסע הגיבור" שמתואר בספרות ובמיתוסים של כל תרבות כמעט ונעלם מהתרבות המודרנית. אנו מציעים לגברים להפסיק לחיות בעקיפין, דרך סרטים, תכניות טלוויזיה, ושאר הסחות דעת, ובמקום זה לקחת צעד אמיץ קדימה. הגיע הזמן לצאת להרפתקה בחברת בגברים אחרים.

מי, מה ואיפה?
אתה תצטרף לקבוצה של בין 15 ל-40 גברים נוספים לאתר ההדרכה. אנו ממליצים לגברים לנסוע לא יותר מ-3 שעות לאתר ההדרכה. נסייע לכם למצוא משתתפים אחרים לנסוע במשותף איתם, בהתאם למחויבות לתודעה אקולוגית וכדרך להתחיל ליצור קשרים ואחווה עם שאר הגברים המשתתפים בהדרכה.
במשך תקופה של 48 שעות, מרגע תחילת האימון ועד לסיומו (עם ארוחות, הפסקות וזמן שינה), תתבקשו להצטרף לסדרה של תהליכים ופעילויות – כולם מתוכננים מתוך מחשבה על מטרה אחת – לעזור לכל גבר בסדנה להתחבר לתחושתו הייחודיות שלו עצמו כגבר בין גברים. חלק מהפעילויות הן פרטניות, רבות הן תהליכים קבוצתיים. יש פעילות גופנית, כתיבה, ויזואליזציות. זו תהיה אחת מהחווויות העמוסות אקשן ביותר בחייכם.

במסע הזה תדריך אותך קבוצה של 25 עד 50 אנשי צוות. עבור חלק מהגברים הללו זו תהיה הפעם הראשונה כמדריכים, אחרים יהיו בעלי ניסיון של עשרות שנים והשתלמויות. כל איש צוות ישחק תפקיד ביצירת חווית ההרפתקה.

ביום האחרון של הסדנה, לאחר שתחגוג את הצלחתך, תחזור הביתה. כדאי לתכנן ערב שקט. יש גברים שבוחרים לקחת יום חופש ביום שאחרי כדי לעכל את החוויה שלהם ולהשלים שינה. זה יהיה תלוי בך מה תעשה עם מה שלמדת על עצמך ועל גברים אחרים. עבור גברים רבים, הזריחה הבאה היא תחילתם של חיים עם תחושה מחודשת של חיוניות ומטרה.

אילו היבטים בחייו של גבר נבחנים?
אנו בוחנים כמעט כל היבט בחייו של גבר:
מאיפה באת ואיך גידלו אותך.
מה שלמדת על איך להיות גבר.
מה שאתה רוצה לעתיד שלך.
מה שאתה רוצה עבור עצמך ועבור אחרים.
איך אתה מתמודד עם העבר שלך. (ואיך להשתחרר מזה)
איך אתה מתמודד עם קונפליקטים.
איך אתה לומד להיות יעיל יותר.
איך אתה מתמודד עם להיות לבד או להיות חלק מצוות.
איך אתה מתמודד עם פחד, כעס, בושה, שמחה, עצב.
מהי המטרה הייחודית שלך בחיים (ואיך להתקדם אליה).
איך אתה משתלב בעולם הטבע.
איך אתה משתלב כגבר בין גברים.
מה הקשר שלך לכוח שלך כגבר?
מה הקשר שלך לרוחניות שלך?
מה הקשר שלך למוות?
מה הקשר שלך לנשים?
מה הקשר שלך לגוף ולמיניות שלך?
מי בא לסדנה?
מהלך ההרפתקה שלך תעמוד כתף אל כתף עם תמהיל עשיר להפליא של גבריות, גברים המגיעים מטווח רחב של עיסוקים וגילאים. בין אם הם מנהלי תאגידים או סטודנטים, כולם מגיעים להבנה משותפת שניתן להעצים את חייהם כגברים עם מיקוד והכוונה גדולים יותר, וכי החניכה האישית הזו לגבריות היא חיונית להתפתחותם המלאה כגברים.

כמה מהגברים באים להרפא. חלק מהגברים באים למצוא מודלים לחיקוי לגבריות חיובית ובוגרת. כמה מהגברים באים לחקור את יכולות המנהיגות שלהם ולהרחיב את כישוריהם. יש גברים שבאים לעשות מעבר מודע מחיי מתבגר לחיים של גבר. חלק מהגברים באים למצוא שקט נפשי במעבר שלהם לגיל מבוגר. כל הגברים באים כי קול קטן בתוכם אומר להם שהגיע הזמן.

איך אדע שאני מוכן?
איננו ממליצים על סדנה זו לכל גבר. אנו קוראים לך לא להגיש מועמדות לתכנית זו ללא מחשבה רצינית מראש, ולא להירשם רק על פי דרישת בת/בן זוג או חבר.

אתה חייב להיות מחויב מאוד לחייך, ומוכן להשתתף באופן מלא בכל פעילויות האימון, שרבות מהן מעודדות אותך להתבונן היטב בעצמך, בפחדים העמוקים ביותר שלך, בפצעים שלך מהעבר, ובאיזה דרכים אתה מוכן ללמוד מה אתה יכול לעשות כדי להשתלט על החיים שלך ולשפר אותם. אנחנו בוחרים לעבוד רק עם גברים שמוכנים, ורוצים לעבור עבודת החניכה הזו איתנו.

למה אתם משתמשים בכינוי "לוחמים חדשים"?
האנרגיה של הלוחם נחוצה היום מאנשים ונשים בעלי מצפון. אנו מבדילים את עצמנו מהלוחם "הישן, שכיר החרב המיושן ופושט הרגל מוסרית, שפעולותיו מתרכזות ברווח אישי ותכליתו מזיקה לו ולסובבים אותו. הלוחם הישן משתמש במאצ'יסמו, זעם והפחדה כדי לקבל כבוד דרך פחד. הלוחם החדש הוא אדם שמסתכל לתוך עצמו כדי להילחם בשדים שבנפשו שלו ולהגיח בחזרה לעולם עם בגרות ועוצמה יציבה.
מהי חניכה?
כמעט בכל תרבות עולמית, טקסי מעבר לימדו בנים איך להיות גברים ולהיות חברים יצרניים ב"שבט". לעתים קרובות חוויות אלו היו קשות וכואבות פיזית. בימינו, סוג החניכה הישן הזה כבר לא מתאים, בטוח או שימושי. (אם כי חניכות מסוכנות עדיין מתרחשות בכנופיות, באחוות, ב"זובור" בצבא או במעשי מרד של מתבגרים).

חניכה – ארגון "פרוייקט האדם" (Mankind Project) יצר חניכה מודרנית לגברים. החניכה המודרנית בטוחה, לא מביישת אלא מתמקדת בבעיות שעומדות בפני גברים במאה ה-21. אנו עורכים חניכה כי אנו מאמינים שזה הכרחי שגבר ילמד בצורה חד משמעית; למה הוא מסוגל, למה הוא כאן ואיך לנווט באופן מלא את חייו.

עם הידע הזה, אדם מודרני משוחרר לעשות בחירות, לקחת סיכונים ולקחת אחריות מלאה על חייו. זה לא טקס "זובור"; זוהי חוויה מאתגרת של 48 שעות שסביר להניח שתהיה לה השפעות משנות חיים. לא כל גבר מוכן לסדנה שלנו, אבל כל גבר יכול להרוויח משהו כשהוא מוכן לעשות את הצעד הזה. לסדנה שלנו אולי יש היבטים של סדנאות אחרות שחווית, אבל כוח החניכה הוא באתגר. זה לא ספא, לא ריטריט, לא חופשת סוף שבוע. זוהי נקודת כניסה לדרך חדשה להיות אתה.

האם סדנה זו מתאימה לדוברי עברית?
בסדנאות שלנו רוב הסגל בינלאומי והן דוברות אנגלית. חלק קטן מהחומרים מועברים הן בעברית והן באנגלית, והמשתתפים מוזמנים להתבטא בשפת האם שלהם בעת הצורך. במקרה כזה, יהיו דוברי עברית בצוות שזמינים לסייע בתרגום.

אם יש לך שאלה על הכשרת הלוחם החדש (NWTA) שאיננה מופיעה כאן או זמינה בכתובת mankindproject.org, אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר.