+1-800-870-4611 outreach@mkp.org

שאלות ותשובות

השאלות הנפוצות הבאות עוסקות בכמה מהדאגות השכיחות שיש לגברים כאשר הם שוקלים את עבודתנו. אם יש לך שאלה שלא מטופלת כאן או זמינה ב mankindproject.org, צור קשר.

מתי תתקיים בישראל הNWTA?

P ישראל ערכה שתי הרפתקאות אימון לוחמים מוצלחות, אחת ב-2018 ושוב ב-2019, אך הרפתקאות נוספות עוכבו על ידי קוביד. אנו שמחים שההכשרה הבאה שלנו מתוכננת ל-15-17 בנובמבר, 2022. כדי לקבל הודעה על עדכונים, אנו מזמינים אותך להתחבר אלינו ולבקש להתווסף לרשימת הדוא"ל שלנו.

כיצד עשויה ההרפתקה החדשה של אימון הלוחמים להיות מושפעת מקוביד?

מרכיב בסיסי ב-NWTA הוא שכולם נמצאים בקביעות בקרבת גברים אחרים לאורך 48 השעות שלו. הקשר ההדוק יהיה שווה ערך לבילוי רוב הזמן במועדון לילה או בפסטיבל. לכל המשתתפים מומלץ לבצע לפחות בדיקה עצמית אחת של COVID-19 ב-24 השעות שלפני הגעתם ל-NWTA וכל המשתתפים מתבקשים לעקוב אחר העצות האחרונות של ממשלתם לגבי בידוד עצמי ונסיעות.

MKP ישראל שומרת לעצמה את הזכות לדחות כל אימון מתוכנן בהתראה קצרה אם יופעלו מגבלות קוביד-19. במקרה של דחיית הדרכה תינתן אפשרות לבחור תאריך מאוחר יותר (בהתאם לזמינות) או לקבל החזר מלא. ה-NWTA יעמוד במנדטים הממשלתיים הקיימים בזמן האירוע.

מה זו "עבודת גברים"?
העבודה של גברים נוגעת לפיתוח מודעות לאופן בו אנו כגברים מופיעים בעולם. זו הזדמנות להתבונן בכנות בהודעות שקיבלנו כילדים, בדרכים בהן החברה התנתה אותנו לחשוב על גבריות, ו / או על האמונות והסיפורים המגבילים שמניעים את ההתנהגות שלנו. זו הזדמנות להיות פגיעים ואותנטיים בנוכחות גברים אחרים, לשפוך את המסכה ולהישען לאומץ שנפתח לעצמנו יכול להתרבות. זו הזדמנות לצאת מהראש שלנו ולגופנו, לחוות חיבור אמיתי. זה לא נוח. וזה מאוד מתגמל.
האם אתם מנסים "לתקן" את המזרח התיכון?

לא. אנו מאמינים כי אנשים בוגרים רגשית, בעלי עוצמה, חמלה וחדורי מטרה יעזרו לרפא חלק מהפצעים העמוקים ביותר בחברה. המיקוד שלנו הוא על ריפוי פצעים אלה מבפנים החוצה. אנחנו לא מנסים במפורש לפתור את הבעיות של האזור.

כפי שפורסם על ידי אלדן סולובי, ח"כ ח"כ אזור ישראל: "אנחנו לא מביאים את ח"כ לישראל כדי לנסות לפתור בגבורה את סוגיות האזור. אנו מביאים את MKP לישראל כדי לבנות עתיד טוב יותר ועולם טוב יותר, איש אחד בכל פעם. "

מה ההבדל בין MKP לבין קבוצות גברים אחרות בישראל?

קבוצות גברים לבוא בצורות וגדלים רבים. רובן, אם לא כולן, חולקות בחזון משותף: לתמוך בגברים במסעם להיות האני הטוב ביותר שלהם.

לגברים המתגוררים בישראל יש מספר קבוצות גברים, כולל שלמות ההוויה, מסע אל תוך הגבריות, שיווה ואחרים, בנוסף לMKP.

מה שמושך גברים ל- MKP – בתוך ישראל ומחוצה לה – הוא הבסיס שלנו במסע הגיבור; ההתמקדות שלנו בטיפוח ערכי האותנטיות, היושרה והשירות; והמסגרת שאנו מספקים לצמיחה ותמיכה מתמשכת דרך סופי שבוע האימונים שלנו (NWTA) וקבוצות גברים ("קבוצות אני" או קבוצות אינטגרציה).

אם אתה מעוניין לחוות את העבודה שלנו בעצמך, אנו מזמינים אותך להשתתף באחת הפגישות הפתוחות הקרובות שלנו ולשבת במעגל איתנו.

האם האמונה ה____ שלי תתקבל כאן בברכה?

כן. גברים דתיים מכל הדתות – כולל גברים יהודים – השתתפו ונהנו מאוד מה- NWTA. יש לך מקום כאן. ערכי הליבה שלנו תואמים היטב את תורתו של הקב"ה ויכולים להגדיל את יכולתו של איש האמונה לנווט את חייו בעולם בבהירות, עם תחושה עמוקה של מטרה ושמחה.

האם הNWTA מותאמת לשומרי שבת?

ברוב האזורים ברחבי העולם, הNWTA מתקיימת החל משעות אחה"צ ביום שישי ועד אמצעיתו של יום ראשון. כדי לכבד את השבת ואת הגברים היהודים השומרים עליה, ההדרכות שלנו יתקיימו באמצע השבוע (כלומר, משעות אחר הצהריים המאוחרות של יום שלישי עד יום חמישי אחר הצהריים, למשל).

עבור גברים שומרי שבת המבקשים לחוות את הNWTA מחוץ לישראל, הכנו מסמך שיסייע בשמירת השבת ב- NWTA. לאחר שנרשמת ל- NWTA, שלח דוא"ל לכתובת yehudah.goldberg@gmail.com ובקש עותק של המסמך.

באיזה שפות נערכות ההדרכות?

ה NWTA (חווית הלוחם החדש), וה I-Groups (קבוצות אינטגרציה) מתקיימים בישראל בשפה האנגלית. יחד עם זאת, הכוונה שלנו היא להתאים לכל דוברי עברית וערבית גם אם אינם דוברי אנגלית שוטפת.

האם MKP היא כת?

בהחלט לא.

ישנן הגדרות רבות של כת, אבל רובן כוללות 1) מנהיג כריזמטי אחד, 2) תמיכה כספית על ידי חברים מחויבים 3) דוגמה או משימה מאחדות 4) הפרדה מן העולם החיצון.

לעומת זאת, שלושת האנשים שהקימו את מה שהפך לMKP מסרו את הקניין הרוחני העיקרי שלנו, הפרוטוקולים המתארים כיצד לנהל את ה- NWTA, לארגון ללא מטרות רווח שלנו לפני שנים רבות. שני המייסדים שעדיין בחיים, ביל קאות' וריץ' טוסי, מקבלים תמלוגים של פחות מ 20,000$ בשנה. MKP הוא ארגון ללא מטרות רווח המספק פיקוח על 39 המרכזים שלנו, והמנהיגות וההנהלה שלנו מבוזרת ביותר. יש לנו קומץ עובדים במשרה מלאה והשכר השנתי הגבוה ביותר בארגון הוא מתחת ל-$90,000. רוב ההכנסות של MKP נובעות משכר לימוד, וכשישית מהתקציב הכולל שלנו מגיע מתרומות חברים.

ל MKP יש מערך של ערכי יסוד: יושרה, כבוד, נדיבות, אחריות, מודעות רב-תרבותית וחמלה. יש לנו מטרה משותפת: ליצור אנשים טובים יותר. אין לנו סיפור בריאה, אין ישויות מיסטיות, אין סיפורי ניסים, לא סמלים, ולא גורואים. במקום להגדיר מערכת אמונה אחת, משימה או השקפה אחת שאומרות איך צריך לחיות, אנו נתמוך בך לחיות את המשימה שלך כפי שאתה מגדיר אותה. האם כמה מהאמונות הישנות שלך יאותגרו בNWTA? אנחנו בהחלט מקווים שכן. המטרה שלנו היא לספק לך הזדמנות לבחון מחדש דפוסים המגבילים את הפוטנציאל שלך, במטרה להרחיב את המודעות וליצור הזדמנות לשינוי.

באשר להפרדה מהקהילה – הגברים בMKP מעורבים בכל מיני קהילות! אנחנו קבוצה מלאת חיים ומגוונת מדי מכדי להיות סגורים מן העולם. לאחר המעורבות בעבודה מן הסוג הזה, רובנו חווים שיפור ברמת החיבור שיש לנו עם האנשים איתם אנו באים במגע. אנו מקיימים מפגשי הדרכת עמיתים שבועיים או דו שבועיים שאנחנו יכולים לבחור להיות מעורבים בהן. חלק מאיתנו מתנדבים לעבוד במרכזים שלנו או לשמש כאנשי סגל בהדרכות שלנו – ומעטים מאתנו הפכו את העבודה הזו לפרנסה שלהם.

רבים מאתנו מרגישים נאמנות חזקה לפרויקט ManKind, משום שה NWTA והIGroups הביאו משמעות רבה לחיינו. הנאמנות שלנו דומה לאיך שרבים מאיתנו מרגישים לגבי ארגוני שירות אחרים שמביאים ערך לעולם. אם ביקרת בפורום ריק רוס לכתות, אתה יודע שהוא מתייחס לפרויקט ManKind כ"הדרכת מודעות קבוצתית גדולה" או LGAT. ריק רוס אינו קורא לנו כת. האמת היא, שאנו מציעים הדרכת מודעות – ואנחנו חושבים שהגברת המודעות היא דבר טוב!

קראתי מאמר שהיה שלילי מאוד, מה לגבי זה?

אנחנו יודעים שאנחנו קצת יוצאי דופן, אפילו שנויים במחלוקת, אבל אנחנו כלל לא כמו שהעיתון ביוסטון תיאר במאמר החסר אחריות שלהם. המנכ"ל שלנו קרל גרייסר כתב תגובה למאמר זה כאן (http://mankindproject.org/response-houston-press-article/). אנו גאים במי שאנחנו, בעבודה שאנו עושים ובהשפעה החיובית שיש לנו על יותר מ -60,000 גברים ברחבי העולם.

האם זה טיפול נפשי או פסיכולוגי?

לא. פרויקט האדם, ההדרכות הנלוות לו וכל קבוצות הגברים המשויכות אליו אינם מהווים טיפול מקצועי בתחום הבריאות הנפשית ואינם מהווים תחליף לה.

הדרכות וקבוצות אלה נועדו לחקר עצמי בתמיכת עמיתים, הגברים שמשתתפים בקבוצות אלה ומובילים אותם, הם גברים שלמדו איך לתמוך בגברים אחרים, וברוב המקרים אין להם הכשרה רשמית באחד מהמקצועות הטיפוליים.

אף אחד לא צריך, בשום אופן, להפסיק או להשעות טיפול מקצועי במצבים כגון התמכרויות, דיכאון, בעיות ביחסים, או כל מצב אחר כדי להשתתף בפעילות MKP. בדיוק כפי שיהיה זה בלתי סביר עבור חולה סוכרת לבחור בהשתתפות בקבוצת גברים כתחליף לתרופות ותזונה נכונה, כך יהיה זה בלתי הולם ומסוכן עבור אנשים הזקוקים לטיפול נפשי להשתתף בקבוצת גברים כתחליף לטיפול מקצועי.

הקפד ליידע את הרופא ו/או המטפל המומחה שלך (כלומר, פסיכיאטר, פסיכולוג, עובד סוציאלי, או מטפל מוסמך אחר) על השתתפותך בקבוצות וסדנאות אלה. אם המטפל שלך רוצה מידע נוסף על MKP, הוא או היא יכולים ליצור מגע עם צוות הבריאות הנפשית של MKP בכתובת הדוא"ל mhrt@mkp.org.

לשאלות נוספות, אנא בקר בעמוד השאלות הנפוצות הזמינות בכתובת mankindproject.org.